Jaki obrazek komunijny wybrać?

Poszukując pamiątki komunijnej należy pamiętać, że powinna ona przede wszystkim nawiązywać do wiary. Dla dziecka przyjęcie sakramentu jest przełomowym momentem. Z pewnością ten dzień będzie pamiętało przez długie lata. Wiele osób zapomina o duchowym charakterze uroczystości. Coraz częściej wręcza się pieniądze, czy też drogie gadżety elektroniczne. Wielkim błędem jest to, że zapomina się o upominkach religijnych, które ogrywają kluczową rolę w tak ważnym momencie życia.

Obrazki komunijne ze świętymi postaciami

Zakup obrazka komunijnego powinien być dokładnie przemyślany. Nie warto decydować się na pierwszy z brzegu wzór. Dobrze jest sprawdzić biografię świętego, który znajduje się na obrazku. Będzie on pewnego rodzaju patronem dziecka. Taka pamiątką będzie posiadać o wiele większą wartość, jeśli zostanie staranie dobrana. Alternatywą jest krzyż, który można powiesić na ścianie, a nawet na szyi. Możliwości jest wiele, więc warto zapoznać się z asortymentem sklepów z dewocjonaliami. Być może oprócz obrazka ze świętym zdecydujemy się na kolejny upominek np. ponadczasowy różaniec w formie bransoletki. To o wiele lepsza opcja niż bombonierka z czekoladkami.

Obrazki komunijne z hostią

Dużym zainteresowaniem cieszą się obrazki komunijne z hostią. Są one ponadczasowe i uniwersalne. Nie stwarzają większych dylematów podczas zakupu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania. Świetną opcją są modele wykonana na posrebrzanym tworzywie. Będzie to wyjątkowa ozdoba pomieszczenia – z pewnością zostanie ona chętnie wyeksponowana.