TOP 3 dewocjonaliów na prezent

Chcąc podarować prezent czy to dla rodziców, czy też osoby starszej zawsze warto sięgać po dewocjonalia. W Polsce zdecydowana większość osób to katolicy, którzy mają ogromną cześć dla Pana Jezusa oraz wszystkich Świętych. Takim prezentem można pokazać, że troszczy się nie tylko o dobra materialne, ale również o życie duchowe obdarowanego. Jakie najlepsze dewocjonalia można wybrać na prezent? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.

1. Święte obrazy

Święte obrazy to świetna propozycja do tego, żeby w całym domu panował chrześcijański porządek, również w postaci obrazów czy to z Panem Jezusem, z Matką Bożą, czy też innymi świętymi. Duża część wierzy we wstawiennictwo oraz w to, że modlitwy zawsze zostaną wysłuchane. Dobrym pomysłem będzie dowiedzenie się, jaki jest ulubiony święty takiej osoby, by wręczyć mu obraz z jego postacią.

2. Różaniec ze sznurka

Różaniec to zawsze świetna forma ochrony przed złem. Posiadanie go w kieszeni bądź też innym miejscu zawsze będzie talizmanem i dzięki modlitwie do Maryi osoba obdarowana będzie mogła w jeszcze większy sposób przeżywać z nią swoją relację, jak również przeżywać mękę Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Różaniec ze sznurka to świetna propozycja dla tych, którzy wiele czasu spędzają poza domem, a dzięki takiej formie różańca będą mieli pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu.

3. Krzyż

W każdym chrześcijańskim domu nie może zabraknąć krzyża. Jest to znak realnej obecności Chrystusa w domach jak i sercach. Krzyż ma być też ochroną przed Szatanem i ma przypominać o kruchości życia i stosowania się do wartości chrześcijańskich, w których było się wychowanym. Krzyże są w różnych rozmiarach, jak też można spotkać je w formie drewnianej, jak też metalowej – wybór pozostaje w rękach klienta.