Różańce sznurkowe – różańce z duszą

Wiara nadaje sens naszemu życiu. Wyznacza cele i wartości, którymi mamy się w nim kierować. Wyrazem wiary zaś jest modlitwa, wśród których jedną z najpiękniejszych jest modlitwa różańcowa. Może być odmawiana indywidualnie ale również w grupach, wspólnie z innymi wierzącymi.

Jest wyrazem wdzięczności za wszystkie łaski i obfitości jakie otrzymujemy, jak również prośbą o zdrowie, opiekę i pomoc w przezwyciężaniu napotykanych po drodze trudności. Jest swoistą medytacją, ucztą duchową przynoszącą nadzieję i ufność, że Maryja czuwa nad nami i naszymi bliskimi, a wszystko co nas spotyka jest dla nas tym co najlepsze, nawet jeśli czasami nie do końca się z tym zgadzamy.

Różaniec sznurkowy –  środkiem do zgłębiania misterium Chrystusa

Narzędziem pomocnym przy odmawianiu modlitwy różańcowej http://www.meritohurt.pl/rozance/rozance-sznurkowe.html jest różaniec. Piękne w swojej prostocie, różańce sznurkowe, wykonane wraz z krzyżykiem z samego sznurka, bądź ze wplecionymi dodatkowymi elementami, przekonają do siebie każdego, kto gustuje w niebanalnych rozwiązaniach. Misterne sploty nadają im niepowtarzalny charakter, podkreślając oryginalne rozwiązania.

Pełne uroku, wybrane w pasującej nam kolorystyce powinny mieć stałe miejsce w naszym domu, jak również powinniśmy mieć jeden zawsze przy sobie, bez względu na to, jakimi ścieżkami Bóg zechce nas prowadzić. Będzie nam przypominał o tym co w  życiu ważne i pomagał w głębokim i prawdziwym przeżywaniu modlitwy różańcowej.

Z różańcami sznurkowymi przez drogę zwaną życiem

Trzeba, a nawet konieczne jest dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, zwłaszcza dzieciom i to już od najmłodszych lat. Widok rodziców bądź dziadków z różańcem sznurkowym w dłoniach będzie wyrazem naszej wiary, świadectwem tego, że się jej nie wstydzimy i podkreśleniem ważnej roli, jaką odgrywa w naszym życiu.

Obdarowujmy różańcami sznurkowymi osoby bliskie naszemu sercu, żeby, kiedy nadejdzie czas próby, gdy wszystko inne zawiedzie, a w życiu każdego człowieka prędzej czy później takie chwile zawsze przychodzą, mieli w ręku oręż w walce z przeciwnościami, a dzięki regularnie odmawianej modlitwie różańcowej ufność, że wiara czyni cuda, będącej w zgodzie ze słowami z Ewangelii Marka „Wszystko jest możliwe dla wierzącego…”, „Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.”