pamiątka komunijna - ramka z dedykacją

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej – co wybrać?

W dniu Pierwszej Komunii Świętej wręcza się dziecku wyjątkowe przedmioty, które zazwyczaj mają również symboliczne znaczenie. Często pozostają z nim na całe życie, więc warto zastanowić się nad wyborem prezentu, aby nie był on przypadkowy i kojarzył się zawsze z tą szczególną okolicznością.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej wybiera się przedmioty, które dziecku będą kojarzyć się z wiarą, pogłębią ją lub w ciekawy sposób opowiedzą o życiu Jezusa. Zazwyczaj więc jest to różaniec, złoty lub srebrny medalik, bransoletka, a także Pismo Święte w tradycyjnej formie lub jako kolorowa, obrazkowa opowieść przybliżająca życie Jezusa Chrystusa i jego rodziny. Często są to również modlitewniki, albumy, a także specjalne kartki komunijne z życzeniami. Wybór pod tym względem jest bardzo różnorodny, dlatego na pewno każdy znajdzie prezent, który spełni jego preferencje.

Pamiątka komunii w pięknym opakowaniu

Niezwykle istotne jest również samo opakowanie prezentu. Jako że każda Komunia Święta jest dniem bardzo uroczystym i z piękną oprawą, warto również zadbać o odpowiednie zapakowanie podarunku. Całe szczęście, że pamiątki komunijne zazwyczaj są już w wyjątkowy sposób zapakowane. Może to być drewniane ozdobne pudełko na Biblię, łańcuszek czy różaniec, które pomieści ten wyjątkowy przedmiot, a także będzie piękną ozdobą dziecięcego pokoju. Tego rodzaju drobiazgi mogą być także spersonalizowane. Nie powinno zabraknąć na nich imienia dziecka, a także innych szczegółów, które będą kojarzyły się z tym wyjątkowym dniem.