chrzest chłopca

Pamiątka chrztu – pierwszy ważny prezent dziecka

Po otrzymaniu zaproszenia na chrzest powinniśmy zastanowić się jaka pamiątka chrztu będzie odpowiednia. Postawić na coś praktycznego, czy może na pamiątkę na całe życie? Czy pamiątka na chrzest jest ważnym podarunkiem?

Szeroki wybór pamiątek chrztu

Wybór pamiątek na chrzest jest bardzo duży. Tradycyjnymi podarunkami są; Pismo Święte lub Biblia, złoty medalik lub naszyjnik, pieniądze w kopercie. Jednak warto postawić także na coś bardziej oryginalnego, np. sesję zdjęciową dla dziecka i rodziców. Taka pamiątka zostanie z dzieckiem na resztę życia i zapewni także rodzicom bardzo dużo radości. 

Często dzieci dostają prezenty na przyszłość – biżuterię, albumy, z których teraz nie skorzystają. Można zatem pomyśleć o praktyczniejszym rozwiązaniu, które przyda się rodzicom i dziecku teraz – np. zestaw kosmetyków, pieluchy, zabawki, kocyk. Przed zakupem jednak dowiedzmy się, co przyda się dziecku najbardziej. Jeśli chodzi o zabawki, możemy postawić na matę edukacyjną, zabawkę interaktywną, czy krzesełko dziecięce.

Dla każdego dziecka i rodzica pamiątką z pewnością będą ubranka dziecka ze chrztu, metryka chrztu, czy też szatka do chrztu. Bez tych rzeczy chrzest w zasadzie się nie odbędzie. Goście także muszą pamiętać o ciekawej pamiątce dla dziecka. Pamiątki na chrzest mogą być praktyczne lub tradycyjne – wybór należy do danej osoby lub może być uwarunkowany prośbą rodziców dziecka. Najłatwiejszą opcją są pieniądze, jednak warto także dokupić coś oryginalnego.