Obrazy religijnie

Obrazy o tematyce religijnej są bardzo popularnym prezentem na wiele wydarzeń takich jak chrzciny, komunie czy bierzmowanie oraz bez okazji – dla osób wierzących. W każdym domu powinien być przynajmniej jeden obraz religijny, który symbolizuje ochronę domu i domowników. Jakie obrazy religijne nowoczesne najczęściej wybierają Polacy? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

Dewocjonalia

W sklepach z dewocjonaliami zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć wiele, pięknych i wyjątkowych obrazów religijnych. Najczęściej wybieramy obrazy z wizerunkiem Jezusa Chrystusa (popularny obraz Chrystusa – Jezu Ufam Tobie), obrazy z wizerunkiem Matki Boskiej (Matka Boska Częstochowska czy Maryja – Matka Boska z Dzieciątkiem Jezus i barankiem) oraz obrazy z wizerunkiem świętych (Święta Weronika czy Papież Jan Paweł II – Nasz Święty).

Gdzie powiesić obraz?

Obrazy religijne powinny wisieć w naszych domach w ważnych miejscach. Idealnym pomieszczeniem są więc salony, pokoje naszych dzieci czy korytarze. Obrazy religijne w naszych wnętrzach świadczą bowiem, iż w domu mieszkają osoby wierzące, praktykujące, dla których kwestie religijne są ważne.

Obrazy religijne są bardzo dobrym prezentem dla osób wierzących. To bardzo piękny i wyjątkowy podarunek, który towarzyszy nam przez całe nasze życie. Koszt takiego obrazu to wydatek rzędu od około 100 zł do nawet 1000 zł i wzwyż. Wszystko zależy od tego jaką techniką został wykonany oraz jego wymiarów.