Kiedy zapala się gromnicę

Płomień świecy od zawsze kojarzony był z ciepłem i drogowskazem, który potrafił oświetlić drogę nawet tą najtrudniejszą, przez co, stawała się ona zdecydowanie łatwiejsza do pokonania,. Dzięki temu mogliśmy poczuć się zdecydowanie pewniej i lepiej. Gromnica jest rodzajem świecy, którą zapalamy nie tylko w święto, ale także w normalne dni, bo ma to swój cel.

Symbole gromnicy

Gromnica jest świecą, która ma bardzo bogatą symbolikę. Mianowicie, dzięki niej człowiek może się oczyścić z negatywnych emocji i za jej pomocą poprosić o szczególne wsparcie Boga w tym okresie. Nie powinniśmy więc ograniczać się do jej zapalania tylko wtedy, kiedy przychodzi święto Matki Bożej Gromniczej. Ze światła gromnicy możemy bowiem korzystać zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy, nawet w trudnych momentach.

Gromnica jako pomoc rodzinie

Gromnica cena jest niewielka, a symbolizuje oczyszczenie Pańskie, a więc jest bardzo pomocna w sytuacjach, kiedy rodzina przechodzi trudny czas. narastające kłótnie, a także moment głębokiego niezrozumienia, to bardzo dobry czas na zapalenie gromnicy. Płomień świecy pozwoli nam oczyścić atmosferę i pokazać Bogu, że potrzebujemy drogowskazu i pomocy. Symbolika gromnicy mówi bowiem, że Bóg pod jej płaszczykiem pokazuje nam światło, które oświetli nam nawet najtrudniejszą drogę. Warto więc zapalać ją nie tylko wtedy, kiedy przychodzi dzień jej święta, ale także zawsze wtedy, kiedy nie wiemy co dalej robić.