Klęcznik z drewna czy z płyty wiórowej

Mebel, dzięki któremu odmawianie codziennych modlitw staje się odrobinę bardziej wygodne to klęcznik. Klasyczny klęcznik to drewniany mebel o bardzo prostej konstrukcji, który znajduje się na wyposażeniu każdej świątyni, a także w prywatnych w pokojach osób związanych z kościołem zawodowo. Jaki klęcznik wybrać? Czy ten wykonany z drewna, czy może tańszy klęcznik z płyty wiórowej?

Klęcznik z drewna

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów. Klęczniki drewniane to zatem opcja wyjątkowo szlachetna i o wysokich walorach wizualnych. Wykonane na przykład z drewna dębowego, z pewnością posłużą na lata, a czas będzie tylko działał na ich korzyść. Naturalne drewno szlachetnie się starzeje i wygląda pięknie nawet po wielu latach użytkowania. Dębowe klęczniki w kolorze jasnym lub ciemnym, z łatwością uda się dopasować do każdej świątyni. Do wnętrz raczej ciemnych, lepiej będą pasowały drewniane klęczniki w kolorze ciemnym. W jasnych i przestronnych kościołach charakterystycznych dla współczesności, lepiej sprawdzają się klęczniki wykonane z jasnego dębu.

Klęcznik z płyty wiórowej

Drewniane klęczniki to meble z reguły droższe. Tańsze są natomiast ręczniki z wykonane z płyty wiórowej. Takie klęczniki to dobra alternatywa na przykład wtedy, gdy nabożeństwo odbywa się pod gołym niebem. Klęczniki z płyty wiórowej są lżejsze, dlatego z łatwością można przenieść je z miejsca na miejsce.